Hipoteka jest największym długiem, jaki większość z nas zaciąga, a dom to najdroższy zakup, jaki kiedykolwiek zrobimy. Dlatego tak ważne jest, aby unikać pułapek, takich jak pozwalanie bankowi, aby zdecydował, na jaki dom można sobie pozwolić. Błędy te mogą spowodować, że zapłacisz więcej, niż potrzebujesz, zapobiegniesz możliwości zaciągnięcia pożyczki, a nawet doprowadzisz do zamknięcia dostępu do nieruchomości i bankructwa.
Nie pozwól, aby nieznajomość opcji i ogrom możliwości zaciągania kredytu na domy przestraszyły cię. Ludzie codziennie wybierają korzystne kredyty hipoteczne. Otrzymują kredyty mieszkaniowe o wysokich stopach procentowych, niskich opłatach i przewidywalnych, stałych miesięcznych ratach, ale oni planują budżet z wyprzedzeniem i myślą o swoich planach długofalowo.
Nasz przewodnik dotyczący pomyłek hipotecznych, których powinieneś unikać, zamieni cię w doświadczonego pożyczkobiorcę, dzięki czemu posiadanie twojego domu stanie się radością, a nie ciężarem i pomoże ci osiągnąć długoterminowe bezpieczeństwo finansowe.
Błąd #1 Brak pożyczki o stałej stopie procentowej
Kredyty o stałym oprocentowaniu nie są już wyceniane na rekordowo niskim poziomie, więc możesz mieć ochotę na kredyt hipoteczny o regulowanej opłacie. Ale jeśli nie planujesz przeprowadzić się w ciągu pięciu do siedmiu lat, lepiej będzie trzymać się stałej pożyczki.
Kredyty hipoteczne pozostają historycznie tanie, więc jeśli teraz zaciągniesz pożyczkę o stałym oprocentowaniu, możesz nigdy nie martwić się o refinansowanie. Znajdź więc kredytodawcę, który może teraz zaoferować niższą płatność.
Błąd #2 Możesz nie być w stanie refinansować lub pozwolić sobie na nową płatność, gdy stawki wzrosną. Lub rynek mieszkaniowy może utrudnić sprzedaż.
Internetowa Obszerna baza bieżących oprocentowań kredytów hipotecznych jest dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwania pożyczki o stałym oprocentowaniu. Pozwala szybko i łatwo porównać najniższe dostępne stawki i opłaty od różnych kredytodawców.
Błąd #3 Ignorowanie prawdziwych kosztów posiadania domu
Cena sprzedaży, którą zgadzasz się zapłacić za dom, nie jest prawdziwym kosztem posiadania domu. Najpierw spójrz na swój harmonogram spłat w ramach kredytów hipotecznych, aby zobaczyć całkowitą kwotę kapitału i odsetek, które zapłacisz.
Może się wydawać, że pożyczenie 250 000 zł przez 30 lat na 4,30% kosztuje 445,384 zł. Skorzystaj z online kalkulatora hipotecznego, aby oszacować swoje płatności przez cały okres trwania pożyczki.
Dowiedz się także o systemie podatku od nieruchomości w Twojej społeczności, aby zobaczyć, kiedy podatki mogą wzrosnąć i ile. Podatki od nieruchomości mogą każdego roku dodawać tysiące złotych do kosztów domu.
Będziesz dodatkowo odpowiedzialny za ubezpieczenie domów, ewentualnie ubezpieczenie hipoteczne, wszystkie bieżące koszty umeblowania i utrzymania domu, a może nawet miesięczne rachunki, których nie zapłaciłeś bezpośrednio jako najemca, jak śmieci i woda.